516 077 076

 

 

 

 

Fibroscan Kraków / Wieliczka - wiarygodna elastografia dynamiczna wątroby

FibroScan w jest nieinwazyjną technologią, ilościowo określająca stopień stłuszczenia i włóknienia. To wyjątkowe, dokładne i wydajne urządzenie zapewnia dodatkową pewność kliniczną w diagnostyce chorób wątroby. Badanie jest metodą referencyjną dającą najbardziej wiarygodne wyniki.
516 077 076

Cena badania - 250 zł

Badanie jest proste dla pacjenta i szybkie, zajmuje około 5-10 minut. 

Przygotowanie

Przed badaniem pozostań na czczo przez 2-3 godziny

Nieinwazyjna alternatywa dla biopsji wątroby

Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne – pacjent odczuwa jedynie lekkie wibracje na skórze, w miejscu przyłożenia głowicy

Badanie uznawane przez NFZ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia badanie elastograficzne za pomocą urządzenia FibroScan umożliwia kwalifikację pacjenta do leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C w programach terapeutycznych finansowanych przez NFZ.

Ocena stłuszczenia

Jest dokładną metodą, pozwalającą na ocenę stłuszczenia wątroby. Szczególnie przydatną u pacjentów z otyłością, szczególnie u osób z cukrzycą po 50 roku życia. Jedynie elastografia rezonansu magnetycznego jest bardziej dokładna, można ją wykonać po badaniu Fibroscan, ale dostępność tej metody jest ograniczona.

Referencyjne badanie

Fibroscan jest metodą referencyjną. Wykorzystywane jest w badaniach klinicznych. Jest rekomendowane przez towarzystwa naukowe. Nie jest zależne od osoby wykonującej. Jeżeli masz rozbieżne wyniki z innego ośrodka, wykonaj badanie Fibroscan!

Umów się na badanie

Zadzwoń do nas i umów termin badania. Na jego podstawie będzie można w pewny sposób określić jak zaawansowana jest choroba wątroby. 

Fibroscan – oglądnij jak przebiega badanie

Zobacz jak wygląda badanie Fibroscan i dlaczego jest wybierane przez najlepszych specjalistów, którzy zajmują się chorobami wątroby. 

Fibroscan czy Elastografia SWE?

Badanie Fibroscan jest standardem w hepatologii, nie jest ono zależne od operatora, daje powtarzalne wyniki, wykorzystywane jest w badaniach klinicznych, rekomendowany przez towarzystwa naukowe. Istnieje pokusa aby wszystko zrobić jednym aparatem, co niekiedy jest argumentem aby wybierać SWE. Niektóre firmy oferują takie rozwiązania, które łączą obie metody – przy wysokiej klasy aparacie USG jest dodatkowo moduł Fibroscan, niestety są to rozwiązania na tyle drogie iż praktyczniej jest wykonać osobno USG j. brzusznej i osobno Fibroscan. Sam aparat Fibroscan jest około 7x droższy niż aparat do USG. Niewiele jest miejsc, które mogą sobie pozwolić na kupno Fibroscanu, nawet duże ośrodki kliniczne wynajmują sprzęt. Do nas aparat przyjeżdża 1x w miesiącu, dostarczany jest przez wyspecjalizowaną firmę – Tiba.

Stopień zwłóknienia wątroby

 

Badanie Fibrsocan pozwala na ocenę stopnia zwłóknienia wątroby, co ma szczególne znaczenie u osób które mają przewlekłą chorobę wątroby. Badania takie jak ALT nie korelują ze stopniem uszkodzenia wątroby. Dopiero w zaawansowanym stadium pojawiają się wykładniki marskości w badaniach takich jak USG jamy brzusznej czy w badaniach laboratoryjnych z krwi. 

 

Stopień stłuszczenia wątroby

  Badanie Fibrsocan pozwala na ocenę stopnia stłuszczenia wątroby.  

Skierowanie na badanie Fibroscan w pliku PDF